Canon EOS 400D

Canon EOS 400D

Najnowsza lustrzanka cyfrowa Canona – EOS 400D bazowana jest na modelu 350D, a żeby w grzeczny sposób poprosić klientów o zapłacenie trochę więcej dodano kilka usprawnień: zwiększono matrycę do 10Mpixeli, dodano 9 punktowy AF sensor (z EOSa 30D), zwiększono szybkość, połączono dwa wyświetlacze w jeden i coś co mnie zaskoczyło: system do usuwania zabrudzeń (zarówno mechaniczny jak i softwareowy). Zresztą zobaczcie sami na filmiku (muzyka prawie jak na końcu gry Shogun Total War). Szczegółowy opis aparatu możecie znaleźć w serwisie Dpreview.

Brat kupił sobie ostatnio 350D i wydaje mi się, że jeszcze zainwestuję w ten model, zwłaszcza ze różnica w cenie to około 170 funtów. chyba jednak zainwestuję w 400D :)

[update]
Mamy już w domu EOS 400D i jest fajny. Okazało się, że koleżanka zapłaciła tylko około 50 funtów więcej niż brat za poprzedni model.
400D jest szybszy (słychać), a mechanizm oczyszczania powoduje, że obiektywy zmieniać można w trochę mniejszym stresie. Problem jedynie mamy z obsługą karty, być może coś nie tak jest ze złączem (bez karty aparat działa ok), ale poprostu wymienimy aparat na nowy.

1 komentarz do “Canon EOS 400D”

  1. mariusz

    zobacz w google lub tuZostaw komentarz

Trackback: http://blog.9gods.com/2006/09/16/canon-400d/trackback/