Kendo

Kendo movies.

Wszystko w Kendo jest piękne. Filozofia, duch, sprzęt, szybkość i widowiskowość. Jeśli chodzi o to ostatnie to trzeba jednak chyba trochę potrenować, żeby umieć docenić co się widzi i wiedzieć, co się właśnie wydarzyło w przeciągu ostatniego ułamku sekundy.

Jeszcze w czasach przez YouTube zbierałem filmiki o Kendo i miałem tego mnóstwo, ale zapamiętałem kilka, które robiły na mnie największe wrażenie: Doh (uderzenie na wysokości żeber) założone na tym filmiku jest niesamowite. Przeciwnik próbuje uderzyć w głowę (Men) zwycięzcy, ale jest za wolny. Oglądaliśmy ten krótki klip setki razy, czasem robiąc pauzę co chwila, żeby dokładnie zobaczyć co się dzieje.

Na tym filmiku po Tsuki (pchnięcie w gardło) Shinai, aż się wygina, uwierzcie, przyjęcie takiego czegoś nie należy to do przyjemności.

Jeśli dobrze pamiętam to obaj kendocy w tym filmiku mają 6 dan, dlatego też sytuacja jaka się tu wydarzyła nie powinna mieć miejsca :)

No i na koniec fajny teledysk zespołu De La Vega, a i muza niezła.

Grafika powyżej to mój stary projekt.

4 komentarzy do “Kendo”

 1. carstein

  Fakt, kendo to piękna sztuka. Trafienie w do rzeczywiście jest błyskawiczne, ale zaryzykuje stwierdzenie, że gdyby przeciwnik nieco mocniej trafił go w men, to byłby remis.

  Co do tsuki, z tego co wiem, to odradza się, a osobom poniżej 1 dana zabrania się go wogle wykonywać. Źle wykonane tsuki może uszkodzić krtań.

  A tak wogle, to piękna grafika. 2. Grzesiek

  Czy na tym filmiku o Doh nie jest tak, że ten co w głowę chce go uderzyć uderza w kij, bo przeciwnik to zablokował ? Jeśli tak nie mam słów :)

  To uderzenie w krtań … nie dziwie się, że nie mogą go niektórzy stosować ! 3. mariusz

  Myślę, że koleś już się szykował na Doh i kiedy podniósł shinai akurat udało mu się trochę zblokować. W każdym razie wszyszło jakby czytał w myślach :) 4. adrian

  Niezły filmik! Naprawde szybkość powalająca.