Zapowiedzi filmowe 1

filmy: The Last King of Scotland. Catch a Fire. The Illusionist. Conversations With God.

Na te kilka filmów zamierzam się wybrać jak tylko będą w kinie:

The Last King Of Scotland
Szkocki element, trzeba iść. Nie mogłem sobie przypomnieć skąd znam twarz jednego z głównych aktorów i w końcu złapałem… James McAvoy grał Leto w “Children of Dune“. Posłuchajcie sobie jego szkockiego akcentu w trailerze. Wygląda mi na to, że po tym filmie będzie głośniej o Forescie Whitakerze.

Babel i Catch A Fire
Z daleka czuć klimat podobny do “Syriany” – wiele przeplatanych wątków, kontakty międzynarodowe i tematy społeczno-polityczne. Sam nie wiem co mi się podoba w tego rodzaju filmach.

Conversations With God
Film na podstawie książki, która nie ma za bardzo fabuły (to ciągły dialog), dlatego film oparli na życiu autora. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego jednak coś ciekawego.

All The King’s Men
Kolejna świecka tradycja, że do filmu pakuje się z 7 znanych aktorów. W tym przypadku wygląda interesująco.

The Illusionist i The Prestige
W obu podobna tematyka, fajni aktorzy (Edward Norton, Christian Bale, Paul Giamatti) i wyglądają na interesujące pozycje.

Children of Men
Początek trailera wskazywał na coś ciekawego, potem już niestety zwykły film o zwykłym jechaniu do celu. Fajna muzyka w trailerze: na początku fragment z filmu “Island“, pod koniec mój ulubiony zespół Sigur Ros.

[edit]
Apocalypto
Na “Braveheart” byłem w kinie dwa dni pod rząd, “Payback” nie był zły (choć w przypadku tego filmu to dość przewrotne stwierdzenie). Po filmach “Patriota” i “Byliśmy żołnierzami” doszedłem do oczywistego wniosku, że demagogia ma to do siebie, że zawsze jest jej za dużo. Po “Pasji” zastanawiałem się czy Gibson ma jakąś jazdę na punkcie krwi. Wszędzie martyrologia i patetyzm. I choć może krwi będzie dalej tak samo dużo, to klimat (plakat!) “Apocalypto” powoduje, że dam Melowi jeszcze jedną szansę. A o poczuciu humoru Gibsona w trailerze i tak już pewnie wszyscy słyszeli.

Co dziwnego dzieje się z RSS Apple z nowymi trailerami. Na oficjalnej stronie już dawno zapowiedzi są, a w RSS pojawiają się dopiero po paru dniach czasem.
ps. Proszę wybaczyć mi szyk przestawny w zdaniach :) Już się od tego nie uwolnię chyba. Boże, znowu to zrobiłem.

5 komentarzy do “Zapowiedzi filmowe 1”

 1. Bayer

  ..a moim zdaniem Children of Men może być najlepszy z wymienionych… i nie tylko przez to że Michael Cane ma długie włosy ;] Zapowiada się fajny klimat a że czasy niespokojne to i temat chwyci. Trailery mają to do siebie że tak na prawdę niewiele mówią, a z tego co widać sama ucieczka nie jest głównym motywem filmu. Mjuzik oczywiście miodny. 2. Panikkk

  A ja podejrzewam, że “CHildren of Men” może okazać się takim samym gniotem jak “28 Days After” – zajebisty klimat na początku i nagle w którymś momencie wszystko sie chrzani, tak jakby budżet się skończył i trzeba było przeniesc akcję na odludzie. 3. mienta

  O nie :/ znowu mi karze pciuch oglądać “mądre” filmy ;( ziew. 4. Loser

  Przychylam się do: o nie! ;-)
  Proponuje zestawienie nowych komedii! hiehie 5. Loser

  Apocalypto zapowiada się dobrze no i ma klimat! Czekam niecierpliwie.Zostaw komentarz

Trackback: http://blog.9gods.com/2006/09/08/zapowiedzi-filmowe/trackback/