Medieval II Total War

Medieval II Total War. Demo.

Właśnie skończyłem grać w demo gry Medieval II Total War. Do wyboru mamy tutorial i dwie bitwy do rozegrania. W wersji demo nie ma mapy strategicznej co trochę mi nie podpasowało, bo w sumie tę część gry lubiłem bardziej w serii Total War (rzadko miałem ochotę rozgrywać bitwy). W sumie oprócz poprawy grafiki nie zauważyłem szczególnych usprawnień w stosunku do poprzednich części, ale czytałem że istnieją :)

Po zbliżeniu kamery do poszczególnych jednostek możemy zobaczyć naprawdę dużo detali, krajobraz posiada tysiące elementów (wysoka trawa, drzewa) – także o szatę graficzną zadbano dobrze. Z filmiku demonstracyjnego dowiedzieć się można, że mamy możliwość ingerowania w bardzo wiele elementów. Oprócz standardowego budowania budynków i jednostek, możemy np. wybierać papieża, co ma wpływ na sytuację polityczną, sojusze itp. Gra zapowiada się na rozbudowaną i dopracowaną.

Najbardziej ze wszystkich gier serii Total War lubiłem część pierwszą: Shogun i ciągle czasem jeszcze w nią gram. Jakiś czas temu kupiłem Medieval, ale miałem problemy z uruchomieniem jej na 3 komputerach, zawieszała się przy intro. Na oficjalnym forum proponowano mi zmianę sterowników, powracanie do starszych, ale w rezultacie płyta ciągle leży i się kurzy. Nawet najlepiej opracowana graficznie bitwa nie zastąpi mi tego przesuwania pionów po mapie.

[edit]
Co jest świetne w Total War to to, że stworzono do niego mnóstwo modów, które pozwalają na grę w różnych okresach historycznych, nawet jeśli nie są to oficjalne wydania.

1 komentarz do “Medieval II Total War”

  1. Byru

    Po pierwszym zerknięciu na Medieval II Total War też zaciekawiła mnie ta pozycja – nie powiem. Bardzo lubię świat fantasy (Warhammer) oraz właśnie okres średniowiecza. Dotychczas brakowało mi gry, która w sposób tak dokładny i przy okazji zjadliwy przedstawiałaby historyczne potyczki. Demo zaprezentowało nam naprawdę dobry produkt. Bardzo podobają mi się wysokie detale, generalnie bitwy. Cieszę się niezmiernie także z tego powodu, iż poza M2TW wkrótce powinna pojawić się gra w świecie Warhammera (Warhammer: Mark of Chaos) – także więc jeśli lubisz te klimaty to polecam. Też szykuje się piękna grafika 3D. Jest na co czekać! :)Zostaw komentarz

Trackback: http://blog.9gods.com/2006/10/22/medieval-ii-total-war/trackback/