We wrześniu nowa płyta Riverside

Riverside. Out of Myself. Second Life Syndrome. Rapid Eye Movement.

Pierwszy raz usłyszałem Riverside grając w ping ponga (hehehe) i już wtedy wiedziałem, że będę uwielbiał muzykę tego zespołu. Potem w moim mieście przydarzył się koncert i chłopaki pokazali, że są równie świetni na żywo. Absolutnym majstersztykiem (trudne słowo) jest dla mnie pierwsza płyta “Out of Myself“. Każdy utwór jest genialny, każdy instrument robi niesamowitą atmosferę. Słucham tego albumu bardzo często, chociaż od momentu wydania minęły już cztery lata.

W 2005 roku ukazał się mini album “Voices In My Head“, który miał skrócić fanom oczekiwanie na kolejną płytkę. “Voices” zawierała kilka nowych utworów i trzy wersje koncertowe kawałków znanych z porzedniej płyty (np. pięknie wykonany “Loose Heart“). Nowe utwory były znacznie łagodniejsze niż te na “Out of Myself”. Pozornie było to oddalenie się od stylistyki zespołu, ale mimo wszystko zawierały ten specyficzny klimat Riverside. Mój faworyt to “Stuck Between“.

“Out of Myself” tak wysoko zawyżyło poprzeczkę oczekiwań, że na początku nie doceniłem kolejnego albumu “Second Life Syndrome”. Z czasem jednak zaakceptowałem, że to nie ma być powtórka, tylko niezależny album i teraz uwielbiam np.: “I Turned You Down” i “Reality Dreams III“.

Jeśli lubisz rock progresywny to nie ma szans, że nie słyszałeś o Riverside. Tym, którzy jednak się z kapelą nie zetknęli, a lubią rock, melancholijne brzmienia i dobre solówki gorąco tę muzykę polecam. Przykładowe MP3 są do ściągnięcia na oficjalnej stronie (“In Two Minds“, “Loosing Heart“)

Ja z niecierpliwością czekam na zapowiadaną nową płytę “Rapid Eye Movement“.

2 komentarzy do “We wrześniu nowa płyta Riverside”

  1. mariusz

    Chciałem nawet dać tyutł “najlepsza polska kapela”, ale wiadomo, gusta są różne :)  2. labrie

    no proszę, jednak jest ktoś w tym pięknym kraju kto poza mną słucha prog-rocka:) ja ostatnio znów zasłuchuję się w rocket scientists i spock’s beard. polecam, niesamowita muza, a na zywo… cud-miód-malina, buty zrywają.

    ktoś się wybiera na dream theater do spodka? ja raczej tak, mimo że widziałem ich już 5 razy ciągle mi mało:)Zostaw komentarz

Trackback: http://blog.9gods.com/2007/04/23/we-wrzesniu-nowa-plyta-riverside/trackback/