Wiedźmin: wersja rozszerzona

The Witcher. Wiedźmin. Wersja rozszerzona.

Przed paroma dniami wróciliśmy z Norwegii i gdzieś w natłoku wrażeń mi umknęło, że dziś wychodzi rozszerzona wersja Wiedźmina. Zamówiłem sobie pudełkowe wydanie, ale ściągam właśnie całość z oficjalnej strony. Trochę to potrwa zanim wyślą paczkę do brata w Polsce i potem on mi to do Szkocji, a przecież nie będę tyle czekał żeby zagrać w nową przygodę.

I w sumie o to tylko mi chodzi, bo zmiany, które są wprowadzone, aż tak mnie nie ekscytują jak możliwość zagrania w całkowicie świeży scenariusz. Bardzo fajnie, że “Cena Neutralności” jest teraz udźwiękowiona, po przejściu całej gry w pełnej wersji, granie w tę przygodę było trochę jak oglądanie niemego kina. Jeszcze lepiej, że jest już przygoda “Efekt uboczny” i będzie wkrótce dodatkowy mod.

Ściąganie jeśli chodzi o plik ‘upgrade’ idzie teraz całkiem nieźle (200-400 kB/s), natomiast przygoda i plik językowy coś stoi. Mam nadzieję, że to tylko update blokuje łącze. Na początku miałem pewne trudności, bo każdy z plików sprawiał trudności przy ściąganiu, ale teraz już wygląda to obiecująco. Ciekawy jestem ile ludzi na raz ściąga te pliki.

Zmian w samej grze jest trochę, z czego najbardziej przydatna jest chyba funkcja sortowania przedmiotów. Polepszona mimika i ruchy to dobra rzecz, ale nie coś czym będę się zachwycał. Z kolei nowy system, który ma przemienić armię klonów w indywidualne jednostki jest trochę kontrowersyjny. Niby dobra to rzecz, ale są obawy, że losowe dobieranie kolorów odzieży i skóry może zakończyć się fajerwerkami. Oczywiście losowość jest z pewnej puli, ale mimo wszystko niektóre ubrania na przykład wieśniaków są zbyt jaskrawe moim zdaniem. Podobnie jest ze skórą Topielców, niektóre z nich zbyt bardzo się różnią – wystarczyło by po prostu losować odcienie zieleni i nie wchodzić już w inne palety.

Dla mnie “Wiedźmin” jest w pierwszej trójce najbardziej wciągających gier i mam nadzieję, że na tym wydaniu CD Projekt Red nie poprzestanie. Duże brawa za to, że rozszerzenie jest dostępne za darmo i że słuchano opinii fanów gry przy tworzeniu poprawek i dodatków.

oficjalna strona: The Witcher

4 komentarzy do “Wiedźmin: wersja rozszerzona”

 1. mariusz

  Jest nieźle, plik ‘update’, który ma 910mb ściągnął się w 1h 35min. 2. mariusz

  Upgrade ściągnął się szybko, plik z przygodą także, za to pliki językowe ciągną się tragicznie, a bez nich i tak nie da rady zacząć instalacji. 3. popcorn

  Witam.
  Udostępnił byś mi wp themes z którego korzystasz, wraz z wykorzystywanymi do niego wp pluginami?
  Rozumiem, że jest zrobiony przez Ciebie, bo nie mogłem go znaleźć nigdzie w sieci.
  Za Twoim pozwoleniem, chciałbym wykorzystać go na swojej stronie. 4. mariusz

  Popcorn,
  Przykro mi, ale zrobiłem ten theme po to, żeby mieć oryginalny wygląd bloga i nie jest on do publicznego rozpowszechniania.

  Mogę natomiast ci podać listę pluginów których używam:

  http://www.pixelhavenllc.com/2008/04/20/plugin-current-book/
  http://www.m3nt0r.de/blog/lightbox-wordpress-plugin/
  http://mtdewvirus.com/code/wordpress-plugins/
  http://www.funnydingo.de/projekte/new-tag-cloud/
  http://www.elektroelch.de/hacks/wp/pagebar
  http://rmarsh.com/plugins/post-plugin-library/
  http://rmarsh.com/plugins/recent-comments/
  http://rmarsh.com/plugins/recent-posts/
  http://katesgasis.com/2005/10/24/sideblog/
  http://rmarsh.com/plugins/similar-posts/

  Tu możesz też znaleźć dużo ciekawych i darmowych szablonów:
  http://www.smashingmagazine.com/2007/02/09/83-beautiful-wordpress-themes-you-probably-havent-seen/
  http://www.bestwpthemes.com/
  http://topwpthemes.com/Zostaw komentarz

Trackback: http://blog.9gods.com/2008/09/19/wiedzmin-wersja-rozszerzona/trackback/