World of Warcraft i wycieczka do Polski

World of Warcraft.

Długo nie pisałem, bo byłem dwa tygodnie w Polsce i zrobiłem sobie urlop od wszystkiego: bloga, pracy i Gadu-Gadu. Ciężko się było ze mną skontaktować, bo albo testowałem samochód taty i jeżdżenie prawą stroną (dla mnie pierwszyzna) albo grałem w World of Warcraft.

Jakoś tak już mam, że zwykle sięgam po rzeczy parę lat po ich premierze. Tak było z serialem Lost, do którego podchodziłem z rok, tak samo teraz z WoW. Nie wiem czy to nowy zabieg Blizzarda, ale ściągnąłem sobie wersję 10 dniową i wystarczyło. Wiem, że mówiłem wcześniej, że to gra dla dzieci, że wilki są niebieskie, postaci trochę komiksowe itp, ale się wciągnąłem (Taureńscy szamani rządzą). 10 dni szybko minęło, 20lvl, który jest maksymalny w wersji trial zdobył się równie szybko.

I co teraz? Gra jest tania, abonament 10 funtów miesięcznie to też nie problem, ale chyba będę Wow omijał z daleka. Jest zbyt wciągający, łatwo wchodzi i nie chce puścić. Jeszcze jeden quest, jeszcze jeden level i tak w kółko. Gra się fajnie (ja szczególnie upodobałem sobie odkrywanie mapy i zwiedzanie miejsc, których progi były za wysokie na mój level), ale jeśli nie umie się dozować odpowiednich dawek czasowych to lepiej nie zaczynać. Masz dzieci? Trzymaj je z daleka od tej gry.

ps. Miało być trochę o Polsce, ale to może następnym razem.

2 komentarzy do “World of Warcraft i wycieczka do Polski”

  1. Oskar Krawczyk

    Jak to jest, że wchodząc na ten blog pomyślałem “o, przepisał wszystkie wpisy na polski” :-) Co do WoW, to miałem podobne podejście do póki nie spróbowałem – ten klimat śródziemny jakoś relaksująco na mnie wpływa. W sumie jeżeli ma się dziennie 2 godziny czasu aby pograć to można spokojnie wykupić abonament i pykać, jednak w moim przypadku stwierdziłem że jendak wole pobuszować po internecie w tym czasie. Niestety wiem że jak wyjdzie Star Gate Worlds i Star Craft 2 to po pracy będzie tylko granie :-)  2. nbw

    Ja może zrobię drugie podejście – pierwsze niestety zakończyło się totalnym fiaskiem i zniechęceniem. Gra dla dzieci to może nie jest, ale dla nbw na pewno ;)Zostaw komentarz

Trackback: http://blog.9gods.com/2008/12/20/world-of-warcraft-i-wycieczka-do-polski/trackback/