Monkey Island powraca!

Właśnie przeczytałem, że Lucas Art ma zamiar wydać Secret of Monkey Island: Special Edition, czyli prześwietną grę którą znamy sprzed 19! lat w nowej wersji. Gracz podobno będzie miał możliwość przełączać się pomiędzy starą 256 kolorową wersją a całkiem świeżo stworzoną, która wygląda nawet całkiem nieźle.

Firma zatrudniła starą ekipę do nagrania od nowa wszystkich dialogów, a sama gra będzie zbudowana na bazie interface starej. Ta druga rzecz trochę mnie martwi, bo od dawna marzyłem, żeby zagrać w stare przygodówki, ale nie z tak toporną obsługą postaci, gdzie trzeba było klikać po 3 razy żeby wykonać jedną czynność. W każdym razie czekam z niecierpliwością.

Avast ye Blunderbussers and Scalawags!

Secret of Monkey Island: Special Edition

2 komentarzy do “Monkey Island powraca!”

 1. Radek

  Saga o Monkey Island przezywa obecnie maly renesans. Nie tylko The Secret of the Monkey Island zostanie wydana w tym roku lecz rowniez cos calkiem swiezego, Tales of Monkey Island (http://www.telltalegames.com/monkeyisland). Co prawda tylko we wspolpracy z Lucasarts ale wiadomo przeciez ze fani kupia wszystko (i wiem po sobie ze tak wlasnie bedzie).

  Pozostaje jedynie miec nadzieje, ze gry beda latwo dostepne w Europie, o lokalnym sklepie z grami raczej mozna zapomniec, pozostanie tylko wysylka. 2. Dalej

  No, spodziewałem się tego trendu od dawna :)

  Remaki starych filmów robią od daaawna,
  sektor gier jest już ogromny i bogaty…

  Jest to oczywiście, podobnie jak w przypadku filmów,
  bezmyślne kserowanie powodowane brakiem kreatywności,
  ale jestem przekonany że sporo fajnych odświeżonych klasyków zobaczymy zanim się nam przeje :)Zostaw komentarz

Trackback: http://blog.9gods.com/2009/06/05/monkey-island-powraca/trackback/